Przejdź na oświetlenie LED

Czy już nastał ten moment, by zwrócić się ku nowej technologii w źródłach światła? Naszym zdaniem: zdecydowanie TAK!
Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, zapraszamy do zadawania nam pytań.

obrazek-led-i-fl-m2

Chcielibyśmy przedstawić Państwu usługę polegającą na zastąpieniu (po wcześniejszym dostosowaniu opraw) tradycyjnych świetlówek (lamp fluorescencyjnych) – nowoczesnymi świetlówkami LED.

Najczęściej zadawane pytania:

1. Czy konieczny jest remont/wymiana całej instalacji elektrycznej? Nasza instalacja wykonana jest na przewodach aluminiowych, czy musimy przejść na przewody miedziane?

ad. 1. Nie, wymiana instalacji nie jest wymagana (możemy przeprowadzić badania kondycji instalacji), nasza rola sprowadzi się wyłącznie do modernizacji każdej z lamp.

2. Czy konieczna jest wymiana opraw na nowe?

ad. 2. Wymiana opraw nie jest konieczna, a często z ekonomicznego punktu widzenia – nieuzasadniona. Z doświadczenia wiemy, że możemy przerobić każdą oprawę przystosowaną do świetlówek 60 i 120 cm.
Oczywiście w ramach zlecenia oczyścilibyśmy klosze z pyłu i osadów nagromadzonych przez lata.

3. Ile można zaoszczędzić przy wymianie źródeł na LED? Jak to się przedstawia w ujęciu miesięcznym lub rocznym? Jesteście w stanie to szybko ocenić?

ad. 3. Tak, oszczędności powodowane zmianą źródeł nie są przesadzone. Według naszych pomiarów, w zależności od dotychczasowych modułów zasilania w oprawie, oszczędności w zużyciu energii elektrycznej przypadającej na oświetlenie, sięgają między 55 – 75%.
Oszczędności będą wprost proporcjonalne do czasu załączenia oprawy, przykład dla oprawy rastrowej przed i po zastosowaniu źródeł LED przedstawia poniższa tabela:

Kalkulacja wymiany świetlówek FL na LED
Przejdź na oświetlenie LED – kalkulacja różnicy kosztu zużycia energii elektrycznej dla 1 oprawy

Na powyższej ilustracji znajdują się szacunkowe dane dotyczące tylko 1 oprawy z czterema świetlówkami, rzeczywiste zużycie w dużym stopniu zależy od zastosowanych w oprawie układów stabilizacyjno-zapłonowych, które pochłaniają nawet do 100% energii sumarycznej mocy tradycyjnych świetlówek – niezależnie od obciążenia (czy świetlówka świeci czy jest wypalona). Bardzo chętnie zademonstrujemy za pomocą miernika, ile faktycznie energii pobiera obecna oprawa.

5. Ile czasu upłynie zanim inwestycja zwróci się?

ad. 5. Znając profil dobowy załączenia opraw oraz ich dotychczasowe zużycie mocy – okres zwrotu inwestycji (cena świetlówek LED + robocizna + materiały oraz skali wymiany) powinien wynieść od 5 miesięcy (np. obiekt handlowy bez dostępu światła dziennego, funkcjonujący 12h/7dni) do maksymalnie 24 miesięcy ( 4h załączenia dziennie od pn-pt). Należy przy tym pamiętać, że zawsze wystawiamy faktury VAT, co uprawnia Państwa do rozliczenia ulepszeń lamp w odpisach amortyzacyjnych.